24 Kasım 2010 Çarşamba

StarKor - Bir Kibritle Yanan Mangal Kömürü

Firma Hakkında: Akademi Madencilik LTD' nin kurucuları aynı zamanda arkadaştırlar. Birlikte geçirdikleri hafta sonlarında yaşadıkları barbekü eziyeti onları bu konuda arayışa itmiştir.

Piyasada mangal keyfini eziyet ve zahmetten kurtaran doğal bir kömür bulamamaları nedeniyle bu konuda AR-GE faaliyetini bir hobi olarak başlatmışlardır. 2008 yılının başlarında başlayan bu uzun faaliyet sonucunda STARKOR' un ilk prototipi doğmuştur.

Bir hafta sonu yine bir mangal keyfinde bir araya gelen arkadaşlar, STARKOR' la mangallarını yakmışlardır. Kömürle temas edilmeden, yelpaze sallamadan uğraşmadan ve hızlı bir şekilde kor olan bu uygulama orada bulunan misafirlerin beğenisini kazanmıştır. Misafirlerinin bu ürünün mutlaka piyasaya sürülmesi gerektiği konusundaki önerileri ile AKADEMİ MADENCİLİK' in ilk adımları atılmıştır.

2009 yılında yurtiçi ve yurtdışı gerekli tüm patent, tescil ve formül lisanslarını alarak 2010 yılının başlarında STARKOR farklı noktalarda tüketicilerin beğenisine sunulmuş ve STARKOR' la tanışan tüketicilerin talepleri ise AKADEMİ MADENCİLİK' in doğuşunda en büyük etken olmuştur.

İstanbul Çatalca' da yapılanmasını tamamlayan Akademi Madencilik, şuan Türkiye ve dünyanın dört bir köşesinden sipariş almakta ve satış yapmaktadır.

StarKor Bayiliği

Piyasada ürünü il bayilikleri yoluyla satış noktalarına ulaştırma kararı alan şirket, bayi adayları ile görüşmelerini sürdürmektedir. Sadece firmanın ürünleri üzerine yoğunlaşacak kişi ya da kurumlara öncelik vermekte olan firma, 2011 yılında Türkiye için bayilik kurulumunu tamamlamak ve 4 bölgedeki üretim tesisleri ile hizmet vermeyi hedeflemektedir. Bayi adaylarından beklenen, bayiliğini üstlenecekleri bölgeleri ve rakamsal değerlerini bilmeleri ve bu bölgelere kaliteli, düzgün ve güvenilir hizmet vermeleridir.

2012 yılına kadar bayilik sözleşmeleri için herhangi bir bedel almayan firma, 2009 rakamlarına göre 316 milyon (ortalamada kişi başına yılda 4 kez mangal) paket mangal kömürü satışı olan ülkemizin pazar payının % 51' ine ulaşmak ve yurt dışı pazar payının %10' una sahip olmayı hedeflemektedir.

İletişim:
Adres: Giyimkent C-2 Ada B-218 Blok No: 21, Esenler - İstanbul
Tel: 0212 438 62 41
E-mail: info@starkor.com.tr
WebSitesi: www.starkor.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder